Новини

Казала родичам з росії: "Я - Україна"

73-річна Антоніна Григорівна народилась в росії. Там у бабусі залишилось багато родичів, але з початком війни вона має з ними погані зв'язки. У рідких розмовах з родичами пані Антоніна впевнено промовляла одну і ту ж саму фразу: "я - Україна".

Все своє доросле життя жінка прожила в місті Енергодар, Запорізької області, де працювала на АЕС. Чоловік пані Антоніни давно загинув і з тих пір вона жила одна. Бабуся до останнього трималась за свою роботу, навіть серед обстрілів і гучних прильотів. Однак, після окупації міста життя стало нестерпним:

"По 2-3 доби люди в Енергодарі можуть сидіти без води й без світла. На вулицях палять костри та й так готують собі їжу."

Бабуся вирішила відправитись до сина в Одесу і знайшла добрих людей, які погодились вивезти пенсіонерку безкоштовно! Але на рашиському блокпосту пані Антоніну чекало жахливе видовище.

У колоні на виїзд окупанти зупинили авто у якому була сім'я з дітьми. Вони вигнали їх з речами просто на трасу й забрали їх машину собі.

Наші волонтери з Запорізького хабу зустріли пані Антоніну на підконтрольній Україні території: надали прихисток у хабі, нагодували та допомогли бабусі відправитися потягом до сина.

Ми дуже раді, що пані Антоніна нарешті у безпеці і не одна. Сподіваємось, що скоро бабуся зможе повернутися додому, як і тисячи літніх людей, які вимушено тікали з рідних міст.

Якщо вашим рідним необхідна евакуація, дзвоніть на нашу гарячу лінію за підтримки USAID Ukraine:
0 800 333 129