Новини

Опинилися на лінії фронту

"Я дивлюсь, що школа вся розтрощена. Школи немає. Ну як, вона ще стоїть, але дах розтрощений. Дуже сумую… Бачив росіян. Вони по трасі, по танках, по БТРах, по воєнних машинах. Боявся, що вони нас розстріляють", – це спогади 10-річного Давида зі звільненої Харківщини.

До початку повномасштабної війни хлопець мав безтурботне життя: захоплювався футболом та створив власний канал у ТікТок.

Від бомбардувань Давид ховався у коморі з мамою Мариною та 5-річною сестричкою Євою. А коли почалося звільнення території, сім’я знайшла прихисток у бабусі: вона живе в селі, за 7 кілометрів. Рятувало лише те, що бабуся попіклувалася про запаси та консервацію на кілька сезонів.

Тим часом українські війська звільняли території й лінія фронту опинилася якраз на їхньому місті. Одного дня російський снаряд впав поруч з будинком Давида й залишив оселю без вікон.
"Найбільша мрія, щоб закінчилась війна", – це слова Давида, що так часто чують наші волонтери від багатьох дітей.

Тікаючи від небезпеки, сім'я швидко зібрала тривожну валізу й чекала у сховищі, куди пізніше завітали рятівники "Спасемо Україну". Ми евакуювали сім'ю у безпечніше місце та подарували Давиду та Єві рятівні рюкзачки. Діти були в захваті від їх наповнення та не розлучалися з рюкзаками до кінця поїздки.

Тепер сім'я нарешті не чутиме постійних вибухів, а Давид нарешті повернеться до навчання та творчих хобі.

0 800 333 129 — всеукраїнська гаряча лінія «Спасемо Україну» за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна.