Новини

"Навіщо нам російський атестат?"

Мама Ірина працювала в окупації у ковідному відділенні куп'янської лікарні. Разом з двома дітьми сім'я Чугунових сім місяців виживала під тотальним контролем російських загарбників. Не зважаючи на усі труднощі держбюджет України аж до серпня виплачував зарплатню усім медпрацівникам.

Після звільнення харківської області жінка готувала родину до евакуації. Найважче питання: як влаштувати 15-річного сина з фіктивним російським атестатом на навчання?

"Чого не забрали російський атестат з собою? Білогородська область, а всередині герб Куп'янська. Навіть в росії його не приймуть. А навіщо він нам потрібен? Що з ним робити у Харкові? Замовимо виготовлення українського в департаменті".

Пані Ірина не дозволила сина Олексію наражати себе на небезпеку у школі після зимових канікул. Всі у місті знали, що треба підписувати згоду на повний перехід на російську мову в окупації. Уникаючи конфліктів з самопроголошеним керівництвом, Ірина до останнього тримала сина біля себе:

"Я у школу сина тому і не пустила. Вони їздили постійно на вулиці Першого травня танками, БТР, КАМАЗами, а у нас поруч школа. Ну як йому вчитись? Страшно, стрьомно",

Останньою краплею для виїзду стали влучання ворожих снарядів у будинки родичів: двоюрідної сестри та мами. До того ж, у вересні починався навчальний рік, а Інтернету та зв'язку немає. На допомогу прийшли наші волонтери та евакуювали родину з гарячої точки.


Тепер залишилось отримати справжній атестат українського зразка та побажати родині Чугунових спокою у більш безпечному місці.

0 800 333 129 - всеукраїнська гаряча лінія центру "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine