Новини

Найдовші дві години життя

Темні і пусті коридори лікарень нагадують душі людей, життя яких скалічене війною....В одному з таких коридорів Львівської лікарні наші волонтери зустріли вже доброго знайомого Олександра з Авдіївки, якому ми допомагаємо з гуманітаркою.

Ще два тижні тому чоловік був на інвалідному візку через уламкове поранення, яке він отримав внаслідок обстрілу. Сьогодні він уже, хоч і з паличкою, але ходить сам.
Олександр дуже сумує за домом і дружиною, яка залишилася у їх розбитій оселі.

"Два дні тому спілкувався з нею по телефону, як раптом почув вибухи... важке дихання … і зв'язок перервався. Дві години не міг дозвонитись до неї. Ще таких довгих 2-х годин у моєму житті не було..."

За цей тяжкий час очікування Олександр не міг викинути з голови думки про найгірше. Нарешті дружина чоловіка вийшла на зв'язок.

Виявилося, що жінка розвішувала постільну білизну на балконі, коли раптово почався обстріл. Дружина миттю побігла у підвал, а коли повернулася, побачила, що з її простирадла залишились лише тонкі смужки: уламки ракет порізали постіль вщент.

Ми запитали Олександра, як же вони навчилися жити під постійними обстрілами: готувати їжу, доглядати за городом. Тоді на наш подив чоловік зізнався, що їх рятує собака.
Якщо пес насторожився та тікає, значить буде приліт і вони з дружиною біжать у тому ж напрямку.

Ось так виживають люди у гарячих точках.

Але ми не втомлюємося нагадувати українцям, що у них є вибір. Так, це важкий і болючий вибір, але він є. Залишитися вдома, у постійному страху від обстрілів та сподіванні, що все минеться; або подзвонити на нашу гарячу лінію та дати нашій команді можливість доправити вас у безпеку, де чекатимуть тепло, їжа і турбота.

Ми рятуємо життя людей, тому ми завжди тільки за другий варіант.
А ви ?

0 800 333 129 - цілодобова гаряча лінія центру "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine.