Новини

Катували батька, поки діти молили його відпустити

«Мама закриває нас, вся плаче, а вони одне кричать: «мужики тут є?». Ми сховались у будинку. Потім батько заходить увесь в крові.» – 11-річна старша донька Лія дуже злякалась, коли російські військовослужбовці прийшли в їхнє село на Херсонщині.

Озброєною групою ворог увірвався спершу до сусідів родини Костенків. Армійці РФ швидко пристрелили собаку. Почувши постріли, чоловіки вийшли на вулицю, щоб зрозуміти обставини, а їх одразу кинули обличчям до землі.

Георгію, батькові трьох донечок, розгатили голову автоматним прикладом. Наступні 2 години тривали тортури з криками, поки заплакані діти благали помилувати батька в обіймах матері. Росіяни разом з бурятами, не випускали їх з коридору під час обшуку будинку.

Під час побиття батько найбільше хвилювався не за себе, а за своїх дітей, тому що в Одрадокам'янці чув випадки фізичного та психологічного насильства над дітьми зі сторони окупантів. Коли тортури закінчились, дружина і доньки нарешті побачили закривавленого, але живого Георгія.

Після звільнення території росіяни ще й лишили сім’ю Костенків без прихистку. Під час обстрілу батьки були в магазині і терміново побігли додому, щоб сховати дітей, які тоді грались на вулиці. Поки батьки повертались, на відстані 100 метрів від їх доньок ворог лишив дві воронки від снарядів. Вдома дітей сховали по кутках, тримаючись одне за одного. Тоді ворог поцілив біля їх домівки ще вісім разів. Вибуховою хвилею вибило вікна, обсипалась стеля і тоді сім’я Костенків покликала на поміч волонтерів.

Наша херсонська команда евакуювала родину до столичного сімейного шелтера. У дорозі трьом донечкам подарували рятівні рюкзаки «LifePack», які дуже знадобились у дорозі довжиною понад 600 кілометрів. Нині наша організація піклується про них, оформлює документи для виїзду у Чехію разом з іншими трьома херсонськими родинами. Вже придбали усім квитки.

Неабияк тішиться батько Георгій, адже він нарешті знайде роботу і зможе забезпечувати дружину та донечок, які мріють повернутись до навчання у школі.

0 800 333 129 – всеукраїнська гаряча лінія з питань евакуації центру "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine.