Новини

Неймовірна історія Світлани

Світлана, матір чотирьох дітей, під час повені у рідному селі Інгулець на Херсонщині встигла врятувати лише своїх корів і частину документів. А коли намагалася врятувати майно, сама дивом вижила.

Фундамент свого майбутнього будинку пані Світлана разом з чоловіком заклали у 1993-му, після весілля. Довгі роки подружжя важко працювало, аби цеглинка за цеглинкою, метр за метром облаштовувати дім мрії. Потім вже старалися не тільки для себе, але для своїх дітей та онуків. Залишалось лише пофарбувати дах будинку, коли росіяни розбомбили Каховську ГЕС і оселя родини Яковців на 4 метри опинилася під водою.

Під час розмови з нашим волонтером Дмитро Лісовський Світлана постійно плаче, розповідаючи як намагалася врятувати все, що заробила за життя: свійську худобу, техніку, яку залишила донька напередодні виїзду з онуками у Польщу, зерно, що самі вирощували й збирали, сімейні альбоми, у яких перші кроки дітей і щасливі моменти молодих років життя.

Однак найстрашнішим спогадом для жінки стала спроба зберегти комбайн, що годував сім'ю: «Біля комбайну ми втратили багато часу. Акумулятори не заряджені. Хлопці кинули переноску сюди до хати, а я стояла по пояс у воді й вмикала його в розетку. Плакала. Вилка падає у воду, а хлопці кричать скоріше, бо ж вода іде. І я її отак витирала своїм одягом і включала. Як мене не вбило я не знаю».

Того дня родина Яковець втратила все своє майно. Найбільше болить Світлані будинок, у який вона вклала свої сили й молодість. Сьогодні дім в аварійному стані й не придатний для життя. Тож нині Світлана з чоловіком та двома дітьми перебралися жити в оселю старшої доньки, яка, на щастя, майже не постраждала від повені.

Завдяки спільному проєкту з партнером World Vision International,ми змогли допомогти пані Світлані та її родині у найскрутніші часи: надали їм коробку з харчами, 18 літрів води, гігієнічний набір, ковдри, подушки, рушники, спальник, каремат, а також павербанк.

Потрібно на власні очі побачити наслідки повені на Херсонщині, аби зрозуміти наскільки цінною є наша допомога для цих сімей. Ми побачили цю неймовірну подяку в очах Світлани. Сподіваємось, що родина зможе відновити душевний спокій і своє життя після всіх втрат.