Новини

Вийшли з підвалу у Куп'янську і побачили покинуту російську техніку"

"Вийшли з підвалу у Куп'янську і побачили купу покинутої російської техніки біля кожного будинку. У небі безперестанку працювала авіація. Хто літав - не важливо, бо однаково страшно. «Асвабадітєлі» зникли без попередження і йшли розмови, що час скористатись цим шансом. Люди почали тікати у безпечні міста", – мама Рита з дивом пригадує деокупацію Харківщини.

Жінка з двома дітьми, 8-річною Лізою та 15-річною Валерією, втратила мирне життя, роботу швеї і свободу, натомість постійно боялася за своїх доньок, яким просто не можна було хворіти через відсутність ліків. Росіяни швидко захопили її місто, наставили блокпостів і не випускали людей. 

Зникли базові земні блага: телефонний зв'язок, запаси їжі, водопровод. А через постійні бойові дії кожна вилазка сім'ї на вулицю перетворювалась у квест на виживання.  

Не додавали приємностей й умови у підвалі: там прорвало каналізацію. Тож Риті з дітьми доводилося спати з бридотним запахом, доки люди самі не полагодили труби. Свічки і батарейки у ліхтарях швидко закінчились. Та родина Бологових не розчаровувалась і виготовляла саморобні каганці з картоплі та вати!

Евакуюватись сім'ї вдалось не одразу. Вони пішки дійшли до мосту, але люди, які обіцяли їх забрати - не приїхали. На щастя у той день в евакуаційний рейс відправились наші волонтери і в броньованому бусі родину доправили у наш партнерський хаб у Харкові - церкву "Нове покоління". 

Там родину нагодували, прихистили на декілька днів і допомогли з квитками на залізницю. Зараз вони у безпеці у близьких друзів в іншій області.

З питань евакуації, дзвоніть на гарячу лінію нашого центру за пвдтримки USAID Ukraine: 0 800 333 129