Новини

Зустріли Новий рік у погребі

Новий 2023 рік 8-річний Ростислав та його 13-річний брат Руслан зустріли у холодному, темному погребі під звуки вибухів. Поки у москві били святкові куранти, у їхнє село Шляхове били ворожі снаряди.

Тоді росіяни влучили у дитсадок, а уламки долетіли аж до двору родини Лучицьких з Херсонщини. Масована атака змусила подружжя, дітей та їх гостей швидко спуститися під землю. У ті довгі години, в холоді та мряці, мама Олена сподівалася, що не підтвердиться народна прикмета: «Де Новий рік зустрінеш – там і проведеш».

Це вже не вперше родина Лучицьких опиняється у страшній небезпеці. До звільнення Херсонщини російські військовослужбовці влаштовували різного виду провокації і не впускали можливості познущатись з сімейства та мирних мешканців, адже жили у сусідньому будинку. Майже щодня росіяни на підпитку розгулювали вулицями і стріляли автоматом у повітря над домівками. Через це маленький Ростислав жив у постійному страху та боявся вийти на вулицю.

Одного разу росіяни причепились до його брата Руслана з питанням: «Де орки живуть?». Мама одразу притиснула сина до себе, щоб відповідав обережно, бо окупанти могли побити хлопчика чи віддати тортурам «на підвалі».

Коли з лівого берега снаряд поцілив у будинок сусідів, не залишивши нічого живого, родина прийняла остаточне рішення – треба шукати порятунку. Мама Олена попросила про допомогу нашу команду, адже раніше ми вже пропонували родині Лучицьких прихисток.

Наші волонтери якнайшвидше евакуювали сім’ю подалі від небезпеки. Дорогою хлопці відволікались від страшних спогадів, розглядаючи рятівні рюкзаки «LifePack». А нині вони у київському центрі «Надії та відновлення», де є тепло та затишок, іграшки, багато дітлахів, а найголовніше – безпека.

Дуже хочемо, аби наступний Новий рік Ростилав та Руслан зустріли зі сміхом, радощами та спокоєм в душі у вільній від ворога країні.

0 800 333 129 – безкоштовна гаряча лінія центру "Save Ukraine" з питань евакуації за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна .