Новини

Система підтримки сімей у складних життєвих обставинах

Фахівці Save Ukraine, які займаються розвитком денних центрів для дітей ВПО, відвідали Литву з метою поглиблення своїх знань щодо системи підтримки сімей у складних життєвих обставинах.

У Литві наша делегація відвідала чимало благодійних центрів і зустрілася з литовськими посадовцями, які займаються соціальними питаннями у країні. Вдалося поспілкуватися з Віце-міністеркою соціального захисту та праці Vilma Augienė, Керівницею групи горизонтальної політики та управління проєктами Daina Urbonaitienė, Радницею з координації державної підтримки центрів денного догляду, інтегральної допомоги Dalia Filipavičiūtė. Говорили з посадовцями про важливі для України питання з розвитку системи підготовки соціальних працівників денних центрів.

А з директоркою Конфедерації дитячих громадських організацій Elena Urboniene представники Save Ukraine обговорили співпрацю та партнерство в благодійному секторі для всеохопної підтримки дітей та їхніх батьків.

За три дні відвідин делегація Save Ukraine побувала в денних та кризових центрах, де висококваліфіковані спеціалісти надають допомогу сім'ям та дітям у складних життєвих обставинах, таких як: насильство, нехтування, відсутність батьківських навичок тощо. Дізналися, як литовські фахівці рятують дітей від несприятливих умов існування та були вражені їхніми методами створення безпечного терапевтичного середовища для зцілення сімей. Центри сприяють всебічному розвитку дітей і формують навички самостійного життя у соціумі. Тоді як батьки отримують можливість відновитися, оволодіти навичками позитивного батьківства, ненасильницького спілкування, ведення господарства тощо.

Окрім того, наші фахівці відвідали центр реабілітації для дітей з інвалідністю, де працюють спеціалісти, які допомагають дітям з особливими потребами адаптуватися до суспільства та розвиватися на максимально можливому рівні.

Вдячні Міністерству соціального захисту та праці Литовської Республіки за подорож, яка дасть змогу команді Save Ukraine надавати найякіснішу повну допомогу українським сім'ям, що постраждали від війни. А також окрему подяку за організацію цікавої та насиченої програми висловлюємо Daina Urbonaitienė.