Новини

15 діб на російському блокпосту

Наприкінці вересня Іван з дружиною та двома синами виїхали з окупованої Херсонщини, аби евакуюватися до Запоріжжя - на підконтрольну Україні територію.

Росіяни затримали родину на Василівському пропускному пункті та вже ввечері зігнали їх з дороги на заправку. За словами Івана, разом з ними у колоні було близько п'ятисот машин з українцями: дітьми, похилими та маломобільними людьми. Всім їм довелося чекати 15 діб у польових умовах, доки рашисти щодня вигадували нові правила виїзду.

"Ночували хто в машині, хто на вулиці. Було дуже холодно тому намагалися зігрітись розпаленими багаттями біля машин." - розповідає батько.

На тому ж багатті, родина була вимушена самотужки готувати їжу, адже ціни на продукти у місцевих магазинах були захмарні. Однак, навіть у такій ситуації українці показали свою єдність та добре серце :

"Наш народ дружній і всі, хто чекали в колоні ділились один з одним харчами, що мали й посудом. Навіть сало всі разом засолили!"

Коли людей нарешті почали випускати з окупації, в їх очах були сльози від пережитого. Іван з дружиною впевнені, що українці змогли пережити ці важкі пів місяця саме тому, що ми дуже сильний народ.

Наші волонтери зустріли сім'ю в Запоріжжі та надали прихисток у хабі - церкві "Христос є відповідь" . Після відпочинку в теплі та дружній атмосфері родина відправилася далі до рідних у Вінницю.

Якщо вам або вашим близьким необхідна евакуація - дзвоніть на нашу гарячу лінію за підтримки USAID Ukraine :
0 800 333 129