Новини

Як росія вбиває наших дітей

Друзі, нещодавно ми брали участь у круглому столі «Діти-жертви російської агресії проти України» на якому разом з учасниками обговорили болючі теми щодо злочинів росіян проти наших дітей.

Зібрали для вас найважливіші коментарі спікерів:

  • Катерина Рашевська, експертка ГО Regional Centre for Human Rights:

«Разом із депортацією порушується щонайменше 14 статей Конвенції ООН про захист прав дитини, а це третина Конвенції. Це для розуміння масштабів цих порушень, які сьогодні залишаються забутими в тому числі й на міжнародній арені».

  • Микола Кулеба, засновник і керівник ГО Save Ukraine:

«Сьогодні на окупованих територіях Херсонщині батьків примушують давати своїм дітям російське громадянство, інакше з 1 вересня їх будуть депортувати. Їх змушують ненавидіти Україну».

«Фактично всі діти росії, яких раніше не вдавалося долучити до Юнармії, будуть мілітаризовуватися тепер через шкільні програми. До їхнього навчання залучаються ті, хто має практичний досвід вбивств, гвалтувань, які проявили себе «патріотично», вбиваючи наших громадян».

  • Юлія Химерик, представниця «Слідство. Інфо»:

«В Херсоні знайшли катівню саме для дітей. У ній були 16-річні підлітки, які відмовилися навчатися за російською освітньою програмою й діяти так, як їм сказали росіяни. За це окупаційна влада прийшла до них у гуртожиток і забрала «на яму», де їх жорстоко били два дні...»

  • Марія Панченко, голова ГО Європейський молодіжний парламент України:

«Якщо ми говоримо про депортацію дітей з тимчасово окупованих територій, то ми не повинні забувати про те, як це відбувається. Одним з основних ризиків є доступ до особистої інформації [дітей, батьків], яка розміщується в різноманітних молодіжних мережах».

  • Сергій Чернишук, медичному директору Національної дитячої лікарні «Охматдит»:

«Диспансерні огляди, які проводить росія на окупованих територіях — це метод збору інформації про наших дітей».

«Є вплив на здоров’я дітей, який не видно отак одразу… Наслідки цієї травми ми відчуватимемо ще багато десятиліть підряд».

  • Юліан Улибін, кінорежисер і засновник ініціативи "I am Ukrainian"

«Я мрію, щоб у нас був створений орган на кшталт Моссаду, і ми повертали своїх дітей за будь-яку ціну. Бо як домовитися юридично з терористом, я собі не уявляю».

Переглянути повну версію заходу можна за посиланням:
https://www.youtube.com/watch?v=c79HJPO83WM