Новини

Війна забрала у мене всі емоції, окрім суму

Історія родини Вітовтових з Краматорська - це історія про боротьбу.

Мати Марія з народження глухоніма і спілкується жестовою мовою, а батько Михайло - чує лише наполовину. Натомість їх прекрасні діти, однорічний Сашко і 11-річна Оля, не мають порушень слуху. Попри різні можливості виражати думки, ця родина має міцний душевний зв'язок.

Болісним випробуванням для них став обстріл 18 березня, коли російський "мирний" снаряд розірвався у 100 метрах від їх будинку. Вибуховою хвилею у квартирі вибило вікна та двері, а стіни вкрилися тріщинами.

Батьки відчули сильний біль у вухах, а переляканий Сашко тремтів і довго плакав. Чи то дивом, чи збігом обставин родині вдалося уникнути поранень. Батька на кухні захистив холодильник, а маму з малюком у кімнаті від осколків закрив диван.

У цей час 11-річна Оля була в іншому місті с бабусею, та коли вона побачила свій понівечений дім, то ледве впізнала його. "Раніше тут було затишно і тепло, а тепер мені моторошно тут спати" - з тремтінням у голосі промовила дівчинка.

Під час розповіді очі Олі були наповнені сльозами, але вони так і не йшли....Дівчинка каже, що війна забрала у неї всі емоції, всю радість і залишила лише сум. Але найгірше - вона забрала у неї можливість бути разом з близькими, адже її бабуся поїхала.

Сім'я більше не могла залишатися у рідному місті серед постійних обстрілів. Того ж дня, коли ми отримали від них дзвінок, наша команда евакуювала родину у Дніпро, де сім'ю прийняв наш партнерський хаб та надав тимчасове житло.

Понад усе Оля мріє, щоб війна закінчилася і всі її рідні були поруч з нею. Важко усвідомити, яка величезна кількість невинних дітей відчувають цей біль розлуки з близькими і своїм мирним життям, у якому була радість.

Не зволікайте з евакуацією, захистіть дітей, адже їх безпека - понад усе! Дзвоніть на нашу гарячу лінію за підтримки Usaid Ukraine: 0 800 333 129