Новини

"До нас у двір прилетіла ракета"

"До нас у двір прилетіла ракета. У будинку вікна побиті, двері вилетіли, цегла посипалась. Дуже страшно було. Коли нас бомбили, то від смерті врятували 2 фактори:
відстань у 50 метрів і хата сусіда, яка взяла на себе основний удар", – 10-річна Віка дорослими словами розповідає історію свого виживання на звільненій Харківщині.

Вранці, коли росіяни відібрали Вікин дім, вона встигла лише поснідати та застелити постіль. У цей час дівчинка, зазвичай, у школі, але окупанти закрили її 8 місяців тому. Тож життя дівчинки, без навчання і друзів, обмежувалось кордоном двору.

Того дня з першими звуками обстрілів о 9-ій сім'я Кривобок спустилась перечекати у підвал, а за дві години стався фатальний приліт.
Після 5 днів холодного погреба сім'я Віки перебралась з Берестового в сусіднє село, де також не було зв'язку.Тим часом їхні родичі подали заявку про допомогу до волонтерів "Спасемо Україну". Коли лінія фронту просунулась вперед, ми вирушили на допомогу.

Дорогою наші водії побачили дівчинку з мамою і зупинились, щоб запропонувати виїхати у безпечне місце. А виявилось, що це Віка і саме до неї ми тримали напрям. Тут чекала приємна несподіванка – разом одразу 8 членів родини.
Після картин, коли біля вулиці проїжджали російські військові на КАМАЗі, всі були дуже налякані.

Заспокоївши родину, ми допомогли зібрати речі та завели 2 машини, які після вибухів залишились без вікон.
Одна їхня з розбитим склом, а інша – сусідів, які залишили їм ключі.

Колоною ми евакуювали родину у безпечне місце у Харків, нагодували та подарували Вікторії наш порятунковий рюкзачок. Родичі допомогли їм з помешканням, а Віка нарешті повернулась до навчання у школі !

Заради збереження життя ваших дітей, дзвоніть на нашу гарячу лінію за підтримки USAID Ukraine:
0 800 333 129