Новини

«У хаті паралізований чоловік. Ми разом вкрились ковдрою і чекали прильоту»

«У хаті паралізований чоловік. Ми разом лягли, вкрились ковдрою і чекали прильоту», – Наталія зі сльозам розповідає, як ледь не втратила коханого через російський обстріл.

Тиждень тому у їхній двір прилетів ворожий снаряд. Дружина не одразу дізналась про влучання вдома, бо зв’язку на Херсонщині майже немає. Наталія щойно отримала хліб з гуманітарки і проходила повз школу, коли почався масовий обстріл села Бургунка. Жінка накрила собою 9-річну племінницю, перечекала і побігла додому.

Там з воріт вже визирав розгублений син Владислав, бо сам не знав, що робити. В їхньому городі вирва від вибуху. Коли до снаряду підійшов сусід, щоб відігнати дітей, які розглядали уламки, російські військові влучили в те місце вдруге і поранили його. До будинку сім’ї Дєдиків лишалось всього 20 метрів.

В той час у кімнаті тремтів паралізований на правий бік Ігор. Ще 5 років тому у чоловіка Наталії трапився інсульт і з тих пір він не може дати собі ради. До слова, росіяни відібрали автівку сім'ї на якій чоловіка возили до лікарні, а тепер він безпорадно лежав без можливості сховатися від обстрілу. Зустрівшись з дружиною, їх нахлинув страх і не знайшлось іншого рішення, як той вечір у розпачі вкритись від вибухів ковдрою і чекати тиші.

За два тижні до цієї події, Наталія спілкувались з нашими волонтерами про евакуацію, взяла номер, але одразу допомогою не скористалась.

Врешті-решт, команда «Save Ukraine» врятувала сім’ю наступного дня. Ми доправили родину до Херсона, де організували безпечний прихисток на ніч, а потім посадили на потяг до Києва. Звідти їх забрали до себе рідні з іншої області, які попіклуються про Ігоря.

Друзі, ваше рішення евакуюватись може стати ключовим у порятунку ваших рідних. Ми вкотре наголошуємо, що немає нічого ціннішого за життя. Тому, не зволікайте і за першої ж нагоди звертайтеся на гарячу лінію Save Ukraine за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна : 0 800 333 129