Новини

Повернулася з-за кордону за рідними

13-річна Кіра повернулася з-за кордону, щоб забрати родичів зі звільненої Харківщини. Вони не змогли евакуюватися разом, коли її містечко взяла під контроль російська армія. Найважче було рідному дідусеві, який після 2 інсультів не міг пересуватися без допомоги. Такий довгий шлях, як і Кірі, йому подолати не під силу. Батьки з бабусею залишились доглядати дідуся. А Кіру все ж вмовили виїхати.

Восени українська армія звільнила більшу частину Харківщини. Кіра повернулася додому і знову відчула ті ж жахливі емоції, коли російська армія обстрілювала рідну Ківшарівку: "Сильно бахкали в іншій частині селища. Там найбільше постраждалих. Це не далеко від нас, тому мені було однаково страшно".

Родина Кіри трималася в умовах без світла, газу та води. Сім’я потребувала адресної евакуації зі спецтранспортом. Так Терещенки й натрапили на наших волонтерів. Харківська команда їхала колоною із декількох машин. Дідуся посадили у зручний броньований позашляховик, що через високу підвіску буквально «з'їдав» кожну яму. Для пасажирів, які потребують особливих умов перевезення – це дуже важливо, особливо на побитих дорогах.

Наша команда евакуювала родину у Харків. Кірі подарували рятівний рюкзак "Save me", що нагадав їй про довоєнне хобі. У ньому дівчина знайшла дитячу іграшку. Якраз схожу на ті, що Кіра сама шила до війни. Тепер дівчина не хвилюватиметься за своїх рідних і повернеться до улюбленої справи.

Якщо Вам або Вашим близьким потрібна допомога з евакуацією — звертайтеся за номером гарячої лінії «Спасемо Україну» за підтримки USAID Ukraine: 0 800 333 129