Новини

Втеча довжиною у 9 років

Втеча довжиною у 9 років

На фото - мати Оксана тримає на руках свого майже півторарічного сина Богдана. Загалом у родині Близнюк четверо дітей, старшому з яких тільки-но виповнилося 13 років. За мить усі вони покинуть рідну Донеччину на евакуаційному бусі Save Ukraine.

Протягом 9 років сім'я кочувала по області з міста до міста, тікаючи від війни. Батько Віктор навіть прозвав свою родину “мандрівниками”, описуючи виснажливий шлях виживання, який їм довелося пройти. Все почалося у 2014-му, коли місто в якому проживало подружжя окупували росіяни. Тоді родина була змушена тікати в Бахмут, де поступово відновлювала своє життя і віру в майбутнє. Цій вірі також сприяло народження маленького Богдана.

Однак, вже за два місяці почалася повномасштабна війна і

родина Близнюк опинилася в одному з найзапекліших районів міста. Тоді на очах дітей ворожі снаряди розривали машини, руйнували будинки і квартири. Такими були їхні останні спогади про Бахмут. Рятуючись від жахіть, сімейство відправилося в Часів Яр. Але і тут, після декількох місяців спокою, їх наздогнали російські обстріли.

Виснажені постійним страхом за життя дітей, Оксана й Віктор вирішили якнайшвидше покинути Донеччину. Так їм на поміч прийшли рятівники Save Ukraine. Ми вивезли родину з прифронтового міста разом з їхніми домашніми улюбленцями - папугою та морською свинкою. А потім посадили сім'ю Близнюк на евакуаційний потяг до Львова.

Віримо, що там їхній довгий шлях на виживання нарешті зупиниться і батьки та діти зможуть відновити душевний спокій у безпеці.

0 800 333 129 - безкоштовна гаряча лінія Save Ukraine з питань евакуації за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна