Новини

"Я в житті стільки не молилась, як за ці два дні"

Родина Ларцевих з Херсонщини пройшла пекельний шлях виїзду з окупованої території, що був повний приниженням, залякуванням та посяганням на життя сім'ї від істот під назвою віськові рф.

Щоб дістатися до Василівки, подружжя Марина та Олександр з 3-річною донечкою і 10-річним сином подолали близько 15-ти блокпостів, та найстрашніші випробування виявилися на останніх.

Окупанти змушували викладати речі просто на хустину на землі. Все до дрібниць, навіть спідню білизну. Потім один з військових прискіпливо перевіряв кожну річ, промовляючи: "А нащо виїзжаєте? Що, тікаєте, нацисти?".

На останньому орківському пункті їх чекали ФСБ. Олександр та Марина чули, як зателефонували з минулого блокпосту та дали наказ затримати батька двох маленьких діток, що їхав з ними, і добряче побити. На очах у власних дітей чоловіка роздягли й кудись повели...А причиною виявилось те, що в нього були просто високі чоботи схожі на військові.

Коли сім'я нарашті виїхала в сіру зону і здалось, що от-от ці жахи закінчаться, росіяни відкрили вогонь їм вслід. Від обстрілів, машини мирних громадян підносило. То був вечір. Дорога перетворилася на суцільну багнюку від дощів і МЧС вже не могли приїхати й витягти українців з біди.

Аби врятуватися, сім'я Ларцевих разом з людьми з усієї колони пішли шукати порятунку і знайшли поблизу розбитий, порожній будинок. Там вони як одна сім'я розпалили піч, набрали з колодязя води та змогли заховатись від обстрілів і переночувати.

Зранку українці чекали евакуатор як янгола і о 9-й цей янгол з'явився. Однак людям порадили закрити очі, бо дорога буде страшна. По коліна багнюки, всюди міни, автобус хитає в різні сторони. Дивом родина Ларцевих таки дісталися до Запоріжжя неушкодженими.

Тут їх одразу зустріли волонтери нашого партнерського хабу з Запоріжжя. Обігріли, нагодували та надали прихисток. А коли сім'я трохи оговталась після пережитого, ми допомогли їм прокласти маршрут на подальшу евакуацію з міста.

0 800 333 129 - всеукраїнська гаряча лінія центру "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine.