Новини

20 к̶і̶л̶ ̶̶п̶е̶к̶л̶а̶ російських блокпостів

На фото - 14-річна Анжела з Херсону в обіймах наших волонтерів. Ця відважна дівчинка ризикнула самотужки вибратися з окупації, бо не могла більше бути у постійному страху.

Анжела згадує, як росіяни заїхали до її рідного міста, а з ними - голод, безробіття і розпач. Ціни в магазинах стали захмарні, люди втрачали роботу і більше не могли дозволити собі їжу, почався вимушений голод. Всі були нажахані.

Та найстрашніші миті, які пережила дівчинка були попереду. Рашисти оселилися у ліцеї прямо біля її будинку. "Вони ходили зі зброєю. Я не могла гуляти, вийти хоч кудись, я постійно сиділа вдома." - згадує Анжела.

Одного дня вона почула звук, який вже не зможе забути. Дівчинка була вдома, коли побачила у вікні винищувач: він пролетів прямо над її будинком, а за мить поряд пролунали вибухи.

Тоді Анжела твердо вирішила залишити місто, батька й бабусю та відправитись до мами у Польщу. Ми не знаємо звідки 14-річна дівчинка взяла стільки мужності, але вона спромоглася виїхати з того пекла. Однак, їй ще довелося пройти щонайменше 20 його кіл.

Анжела відправилася у дорогу разом з подругою. Вони один за одним проходили ворожі блокпости, розуміючи, що на кожному такому пункті може статися що завгодно.
На щастя діти благополучно дісталися до Запоріжжя.

Тут їх зустріли волонтери нашого партнерського хабу та надали тимчасовий прихисток, їжу і необхідну допомогу. Згодом ми посадили дівчинку на евакуаційний потяг до Львову. Наразі Анжела вже з мамою у безпеці!

Дівчинка дуже мріє повернутися додому, до друзів і просто одного чудового ранку відправитися у свою школу.

0 800 333 129 - всеукраїнська гаряча лінія центру "Спасемо Україну" за підтримки Usaid Ukraine.