Новини

"У двір діда та бабусі прилетіло снарядів штук 20"

"У двір діда та бабусі прилетіло снарядів штук 20. Обстрілювали найбільше центр села Берестового, якраз де ми й проживали... Увесь двір в уламках і побита хата. Здригаємося тепер від кожного звуку", — розповідає 15-річний Костя, якому вдалося вижити під час ворожих прильотів на деокупованій Харківщині.

У погребі біля його будинку водночас ховалися аж 11 родичів. Більшість з них залишилися без житла, яке понівечили окупанти масованим обстрілом під час відступу з Куп'янська.
Відправити хоч комусь прохання про порятунок не було можливості — сім'я залишилася без світла та мобільного зв'язку.

Майже тиждень у погребі родина молилась, щоб вижити й не захворіти через страшенний холод. З собою у сховище взяли їжу, а воду вибігали гріти по черзі й хутчіше поверталися назад. Постійні вибухи змусили боятись кожного шурхоту.

Останньою краплею стали іскри, що посипалися у підвал після чергового вибуху. Тоді родичі вирішили разом виїхати. Додавало незручностей те, що їхній транспорт вже був з побитим склом, а всі інші сусіди давно виїхали. Також бракувало інформації, що дорога буде безпечною.

Наша команда відповіла на заявку про евакуацію цієї родини. Усіх заспокоїли та безпечно доправили у Харків. Там їх погодували, дали час на відпочинок та прийняття рішень щодо подальших планів.

Нині Костя закриває питання з приводу пошуку школи. Найперша робота, за яку він готовий взятися після 11 класу – це праця у сфері охорони разом з рідними. А нам залишається побажати хлопцю витримки і наснаги.

0 800 333 129 — всеукраїнська гаряча лінія "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine - USAID Україна.