Новини

Підклали маячок у ліжко і розбомбили будинок

"Виховані" рашисти підклали маячок у ліжко і розбомбили будинок.

Історію 53-річної Олени з селища Сартана, Маріупольського району, має почути весь світ. У березні до жінки заявилися два "чемних" солдата рф, під приводом огляду її будинку. Вже за два дні навпроти домівки пані Олени зупинився ворожий танк і почався страшний обстріл домівок мирних мешканців.

Жінка дивом вціліла серед літаючих куль. Більш того, коли її оселю охопило полум'я, Олена гасила вогонь голими руками, але було запізно. Всі документи і речі жінки згоріли. За деякий час Олена зрозуміла, що росіяни могли підкласти у її домівку маячок, а обстріли відбувалися "Градом".

"Я пропрацювала педагогом пів життя. Я спочатку не могла повірити, що вони таке зробили. Зараз людина перед тобою вихована, а як тільки говориш за Україну-то за секунду вона перетворюєтся на тварину."

Три місяці пані Олена жила в руїнах свого будинку і несамовито працювала на городі, щоб не з'їхати з глузду. Весь цей час вона не припиняла шукати смертельний маячок і одного дня знайшла: у ліжку в якому вона спала. Точніше, у тому, що від нього залишилось.

" Сусід промовився їм, що мій син з Києва волонтер. А вони їх дуже не люблять" - ось чому Олена стала мішенню для рашистів.

Пані Олена, без перебільшень, безстрашна жінка: під обстрілами ходила набирати воду, колола дрова і готувала їжу на вогнищі. Вона допомагала сусідам з продуктами, годувала всіх їх собак, котів і курей і навіть врятувала новонароджених козлят сусідки.

Попри максимальну втому, Олена чотири місяці не могла спати, бо бачила у снах свою домівку у полум'ї, яке вона не змогла загасити.

Син і донька вмовили пані Олену залишити свій дім і город та приїхати до них у безпечний регіон. Наш партнерський хаб у Запоріжжі допоміг жінці з переїздом та надав усю необхідну допомогу.

Олена дуже просить людей, які не можуть виїхати з оккупованної території, уважно пильнувати, якщо до них приходять в дім віськові рф. Бо таких випадків з маячками, на жаль, дуже багато.

Жінка розповіла нам ще багато фактів про злочини рф і ми обов'язково розкажемо про них світу згодом.

0 800 333 129 - гаряча лінія центру "Спасемо Україну" за підтримки USAID Ukraine.